Sistemul de gărzi din spitale trebuie reformat, a precizat, luni seară, ministrul Sănătății, într-o postare pe pagina sa de Facebook. Alexandru Robogete a anunțat că, împreună cu sindicatele și societățile profesionale, se lucrează la soluții concrete: gărzi la domiciliu, gărzi de monitorizare și gărzi de urgență, plătite diferențiat, în funcție de responsabilitate și nivelul real de solicitare.
Copy and paste this URL into your WordPress site to embed
Copy and paste this code into your site to embed