Ministrul Rogobete a vorbit la TVR Info despre schimbările care vor avea loc în sistemul de sănătate în 2026

Invitat la emisiunea Prim plan de la TVR Info, ministrul Sănătăţii, Alexanadru Rogobete, a vorbit despre planurile pentru anul 2026. Printre acestea se numără regândirea sistemului de transfuzie, reclasificarea unităţilor medicale, modificarea normativului de personal şi reforma gărzilor.