Invitat la emisiunea Prim plan de la TVR Info, ministrul Sănătăţii, Alexanadru Rogobete, a vorbit despre planurile pentru anul 2026. Printre acestea se numără regândirea sistemului de transfuzie, reclasificarea unităţilor medicale, modificarea normativului de personal şi reforma gărzilor.
Copy and paste this URL into your WordPress site to embed
Copy and paste this code into your site to embed