România va avea în continuare active centrale pe cărbune iar prin această modificare a PNRR s-a asigurat că cel mai negru scenariu, şi anume de a avea un potenţial blackout, în anumite condiţii, în această iarnă, va fi 100% evitat, a declarat miercuri, la Guvern, ministrul Energiei, Bogdan Ivan.
Copiază și plasează acest URL în site-ul tău WordPress pentru a-l îngloba
Copiază și plasează acest cod în site-ul tău pentru a-l îngloba