Ministrul Bucura-Oprescu, după adoptarea moţiunii: Ceea ce se întâmplă astăzi cred că este o nedreptate

Simona Bucura-Oprescu, a declarat luni, după adoptarea în Senat a moţiunii simple privind sistemul de pensii, că ceea ce se întâmplă este “o nedreptate”, pentru că a muncit “în folosul românilor”.