Messi, în premieră la Casa Albă.  Donald Trump a lansat întrebarea  “Cine e mai bun? Messi sau Pele?”

6 March 2026, 13:01

Messi a ajuns în premieră la Casa Albă. Argentinianul nu a venit cu mâna goală. I-a oferit lui Donald Trump o minge roz cu sigla lui Inter Miami.

În ianuarie 2025, Messi fusese invitat de Joe Biden, președintele SUA la vremea respectivă, pentru a-i înmâna Medalia Prezidențială a Libertății, numai că argentinianul  a refuzat. Acum, Messi și coechipierii de la Inter Miami au fost primiți la Casa Albă de președintele Donald Trump in calitate de câștigători ai Ligii profesioniste nord-americane de fotbal

“Este un privilegiu  pentru mine să spun ceea ce niciun președinte american nu a avut vreodată șansa să spună: Bun venit la Casa Albă, Lionel Messi! Fiul meu mi-a spus: „Tată, știi cine va fi acolo astăzi?” Am spus nu, am multe de făcut. El a spus „Messi. Este fanul tău”, a spus Donald Trump.

Jucătorii i-au înmânat lui Donald Trump o minge de fotbal si un tricou roz cu numărul 47, cu referire la cel de-al 47-lea preşedinte al Statelor Unite.Trump a recunoscut că este fanul lui Pele și a lansat întrebarea  “Cine e mai bun? Messi sau Pele?”.

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite