Melania Trump a semnat, în premieră, un document alături de soțul ei
Pentru prima dată de când este Prima Doamnă a Statelor Unite, Melania Trump a semnat un ordin executiv alături de soțul ei.
În timp ce acesta semna un ordin, menit să extindă oportunitățile pentru tinerii care părăsesc sistemul de plasament familial, în premieră, a semnat și ea documentul.
În fiecare an, peste 15 mii de tineri ies din sistemul de protecție a copilului și se luptă să devină independenți.
Potrivit liderului de la Casa Albă, acest ordin va oferi resursele esențiale pentru a-i ajuta să ducă o viață mult mai bună. Semnarea documentului de către Melania Trump a fost strict ceremonială.

