Medvedev: Să încercăm în fiecare zi să provocăm rău maxim acelor țări care ne-au impus restricții. Să le facem rău economiilor lor, instituțiilor lor și conducătorilor lor. Ochi pentru ochi, dinte pentru dinte!

Vicepreședintele Consiliului de Securitate al Rusiei, Dmitri Medvedev, le-a cerut rușilor să se mobilizeze pentru a face „rău maxim” societăților și infrastructurii din Occident, ca răspuns la sancțiunile tot mai dure impuse Rusiei de cancelariile occidentale, relatează Reuters.