Masa de gheaţă antarctică a crescut pentru prima oară după ultimele decenii de scădere accelerată
În cazul a cel puţin patru gheţari majori din regiunea Wilkes Land-Queen Mary Land din estul Antarcticii datele satelitare arată că s-a înregistrat o inversare a procesului de pierdere accelerată de masă.
Copy and paste this URL into your WordPress site to embed
Copy and paste this code into your site to embed