EXCLUSIV Mărturia unui român care locuiește în Crans-Montana chiar lângă barul incendiat
Un roman stabilit de 20 de ani în Crans-Montana a fost noaptea trecută lângă barul unde a avut loc incendiul și a acordat primul ajutor.
Ne-a povestit în exclusivitate ce a văzut și a auzit.
Ne-a descris cum arată barul de la subsol și care este atmosfera acum în stațiunea elvețiană.
Alexandru, român din Crans-Montana: Am ajuns după 10 minute după ce s-a declanșat incendiul. Alergau foarte mulți oameni pe stradă. Era haos, pentru că străduțele sunt mici.
Ieșeau oameni cu hainele arse pe ei. Scene destul de haotice.
Am ajutat, în primă fază, la deshiderea unui punct de prim-ajutor.

