Mario Iorgulescu ironizează justiția din România pe rețelele sociale: Justiția nu are ce să îmi facă
Urmărit internațional și condamnat la opt ani de închisoare, Mario Iorgulescu, fiul președintelui Ligii Profesioniste de Fotbal, revine în atenția publică prin declarații controversate. În mai multe transmisiuni live pe rețelele sociale, acesta ironizează justiția din România, susținând că nu i se poate întâmpla nimic.
Mai mult, Iorgulescu a lansat amenințări la adresa văduvei lui Dani Vicol, victima accidentului mortal produs în urmă cu mai mulți ani, afirmând, fără dovezi, că acesta ar fi fost drogat la momentul tragediei.
Totodată, Iorgulescu invocă existența unui certificat de handicap pentru a se evita aplicarea pedepsei.

