Ministerul Apărării Naționale (MApN) a precizat, marți, într-un comunicat de presă, că România nu a primit nicio informare oficială despre o posibilă retragere de militari americani. MApN subliniază că prezența forțelor americane pe teritoriul României întărește securitatea regională și descurajează amenințările externe.
Copy and paste this URL into your WordPress site to embed
Copy and paste this code into your site to embed