Mașină a poliției implicată într-un accident la Timișoara
Polițiștii staționau pe marginea drumului, la ieșirea spre Moșnita Nouă.
Când au primit un apel prin 112, au vrut să întoarcă mașina, însă au ieșit în fața șoferiței care nu a mai putut evita impactul.
Reprezentanții IPJ Timiș susțin că oamenii legii erau în misiune, ca atare aveau semnalele acustice și luminoase în funcțiune.
Femeia susține însă că s-a trezit cu mașina poliției în fața.
În urma impactului, cei doi polițiști au fost răniți. Au fost preluați de ambulante și transportați de urgenta la Spitalul Județean din Timișoara.

