Liderul AUR George Simion l-a jignit pe premierul polonez Donald Tusk, chiar la el acasă

4 September 2025, 19:40

Liderul AUR l-a numit pe Tusk „servitor al agendei globaliste” și „păpușă în mâinile Ursulei von der Leyen și ale Berlinului”.

S-a întâmplat chiar în Polonia, la cel de-al 34-lea Forum Economic din Karpacz.

Donald Tusk este prim-ministrul Poloniei din 2023 și se află la al doilea mandat. Este, de asemenea, primul est-european care a devenit președinte al Consiliului European. 

George Simion, președintele AUR: Nu sunt un mare fan al lui Donald Tusk, care este doar o marionetă în mâinile Ursulei von der Leyen și ale Berlinului. Consider că prim-ministrul țării dumneavoastră este un servitor al agendei globaliste.

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite