Laurențiu Beșu renunță la statutul de judecător. Magistratul care apare în documentarul Recorder cere CSM să fie numit procuror

12 December 2025, 17:36 (actualizat 12 December 2025, 19:29)

Laurențiu Beșu, magistratul care apare în documentarul Recorder, renunță la statutul de judecător.

A depus deja la CSM cerere pentru a deveni procuror la Parchetul de pe lângă Judecătoria Giurgiu.

Laurențiu Beșu a lansat acuzații grave în documentar, și  denunță lipsa de independență a magistraților și un mecanism de amânare a dosarelor cu miză până după termenul de prescripție.

Ulterior, preşedinta Curţii de Apel Bucureşti a cerut cercetarea sa disciplinară.

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite

Cele mai citite pe aceeași temă