Laurențiu Beșu renunță la statutul de judecător. Magistratul care apare în documentarul Recorder cere CSM să fie numit procuror
Laurențiu Beșu, magistratul care apare în documentarul Recorder, renunță la statutul de judecător.
A depus deja la CSM cerere pentru a deveni procuror la Parchetul de pe lângă Judecătoria Giurgiu.
Laurențiu Beșu a lansat acuzații grave în documentar, și denunță lipsa de independență a magistraților și un mecanism de amânare a dosarelor cu miză până după termenul de prescripție.
Ulterior, preşedinta Curţii de Apel Bucureşti a cerut cercetarea sa disciplinară.

