Benjamin Netanyahu, primit de Donald Trump la Mar-a-Lago
Faza a doua a armistițiului în Gaza, situația din Iran și Siria sunt temele discutate de premierul israelian Benjamin Netanyahu cu Donald Trump, în această seară, la reședința din Mar-a-Lago.
Liderul de la Casa Albă a declarat că va sprijini un atac israelian asupra Iranului, dacă acesta continuă programul său nuclear.
Mai mult, Trump spune că SUA vor lua imediat măsuri împotriva Teheranului într-un astfel de scenariu, dar a refuzat să răspundă dacă ar susține răsturnarea regimului teocratic.
Referitor la Gaza, Donald Trump a explicat că se va trece la faza a doua a planului său când ultimul ostatic va fi returnat și organizația Hamas va fi dezarmată.

