A fost pericol la Uzina Mecanică din Cugir, noaptea trecută. O explozie a avut loc într-o hală unde era depozitată muniție. Incendiul a cuprins sute de metri pătrați, însă pompierii au reușit să țină sub control flăcările cu ajutorul unor roboți de intervenție. Nu era nimeni în uzină în momentul exploziei și nu au fost victime. Însă locuitorii din Cugir au primit mesaj de avertizare RO-ALERT. La fabrică a ajuns astăzi și ministrul Economiei, care nu a exclus varianta unui sabotaj.
Copy and paste this URL into your WordPress site to embed
Copy and paste this code into your site to embed