Incendiu într-un bloc din Arad. O femeie, în stare de inconștiență. Alte două persoane asistate medical, 25 de locatari evacuați

4 octombrie 2025, 21:44

Un incendiu puternic a izbucnit sâmbătă seară, într-un bloc din Arad. Flăcări uriașe au fost filmate de martori, la etajul 9 din 10.

Potrivit Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă Arad, la faţa locului au fost trimise două autospeciale de stingere, echipaje medicale SMURD şi ale Serviciului de Ambulanţă Judeţean.

Pompierii au evacuat aproximativ 25 de persoane de la ultimele etaje ale blocului, iar din locuinţa afectată de foc a fost extrasă o femeie, aflată în stare de inconştienţă.

Victima a fost transportată la Unitatea de Primire Urgenţe a Spitalului Judeţean.

Totodată, alte două femei au avut nevoie de îngrijiri medicale şi au fost transportate cu ambulanţele la spital. Una a suferit o intoxicaţie cu fum, iar cealaltă a făcut un atac de panică.

Incendiul a fost lichidat.

Sâmbătă seară, pompierii continuă să acționeze pentru a se asigura că nu mai este niciun pericol și pentru ventilarea casei scărilor.

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite