Imagini cu urși polari au ocupat o fostă stație de cercetare, în largul coastei de est a Rusiei
Imagini uimitoare cu un grup de urși polari care au ocupat o fostă stație de cercetare, în largul coastei de est a Rusiei.
Animalele se adăpostesc aici şi se odihnesc în siguranţă.
Filmarea a fost realizată de un fotograf rus pasionat de peisaje.
El a povestit că urșii nu s-au temut de dronă, dimpotrivă, s-au arătat curioși și chiar au încercat să interacționeze cu dispozitivul.
“Se ştie, ei nu sunt străini de senzaţia de confort și căldură şi percep casele ca pe niște adăposturi”, a scris fotograful într-o postare pe rețelele sociale.
Stația de cercetare polară a fost construită în 1943 și închisă 50 de ani mai târziu.

