Ilie Bolojan în primul mesaj de președinte interimar: Vreau să îi asigur pe toți românii că avem o țară sigură, stabilă și puternic ancorată pe drumul său european

Președintele interimar al României, Ilie Bolojan, a transmis joi, primul său mesaj de la Palatul Cotroceni, în care și-a prezentat obiectivele și a dat asigurări că își asumă „cu demnitate această funcție, cu toată responsabilitatea față de români”.