Zeci de companii de stat sunt „o gaură neagră” pentru bugetul României, susține premierul Ilie Bolojan. Și promite că guvernul fie le va închide, fie le va reorganiza în așa fel încât să nu mai risipească fondurile publice. Nu există altă soluție, spun unii analiști. Alți economiști, dar și sindicatele, consideră că problema poate fi rezolvată prin îmbunătățirea managementului și depolitizare.
Copy and paste this URL into your WordPress site to embed
Copy and paste this code into your site to embed