George Simion, preşedintele AUR, a votat la Roma “din respect pentru românii care trăiesc în străinătate”

24 November 2024, 10:35 (actualizat 24 November 2024, 11:13)

Preşedintele AUR, George Simion, candidat la alegerile prezidenţiale, a votat, vineri, la secţia amenajată în cadrul Consulatului General al României la Roma. Acesta a susținut că a ales să voteze în diaspora „din respect pentru românii care trăiesc în străinătate”.

George Simion a spus că va merge și la Milano, iar apoi în Anglia, Spania și Germania.

„Am venit să votez la Roma, din respect pentru românii care trăiesc în străinătate. Voi merge şi la Milano, şi la Londra şi în Spania şi Germania, pentru a fi alături de ei. Nu sunt trădători, nu sunt persoane necalificate, sunt români adevăraţi care merită să fie respectaţi” a transmis Simion.

Acesta a fost primul dintre candidații la alegerile prezidențiale care a votat.

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite