Fostul preşedinte al Consiliului Judeţean Vaslui, Dumitru Buzatu, plănuia să fugă din ţară cu secretara: “Dacă reuşesc, mergem până în Ecuador! Vă iau şi pe voi”!

Fostul preşedinte al Consiliului Judeţean Vaslui, Dumitru Buzatu, plănuia să fugă din România, dacă va fi eliberat din arest.