Flexibilizarea accesului medicilor din secțiile spitalului, dar și majorarea valorii punctului pe serviciu medical în ambulatoriul clinic, printre schimbările anunțate de ministrul Sănătății

Astăzi, într-o conferință de presă, prim-ministrul și ministrul Sănătății au anunțat noi reglementări pentru furnizori, flexibilizarea accesului medicilor din secțiile spitalului, dar și majorarea valorii punctului pe serviciu medical în ambulatoriul clinic.