Flagrant în trafic: Captură uriașă de cocaină la Sibiu. Drogurile au fost evaluate la 3,5 milioane de euro
Scene de film pe A1, unde doi sârbi au fost prinşi în timp ce transportau peste 66 kilograme de cocaină ascunse într-o autorulotă. Drogurile, evaluate la 3,5 milioane euro, erau ambalate în 264 de pachete, aşezate în somiera patului din auto-rulotă.
Cei doi cetăţeni sârbi, un bărbat şi o femeie, de 37 şi 46 de ani, au fost arestaţi preventiv pentru trafic internațional și intern de droguri de mare risc.
Potrivit poliţiştilor, rulota ar fi tranzitat granița dintre Bulgaria şi România pe la Giurgiu. Potrivit ofiţerilor de la Direcţia de Combatere a Criminalităţii Organizate, transportul urma să ajungă în Europa de Vest, pe ruta balcanică ce tranzitează ţara noastră.

