Fiii vrăjitoarei Sidonia, suspecţi în crima de la Padina, au sărbătorit eliberarea din arest. Un angajat al familiei a fost găsit mort dimineață
Fiii vrăjitoarei Sidonia, suspecţi în cazul crimei de la Padina, au sărbătorit luni seară eliberarea din arestul preventiv. După petrecere s-a aflat că un îngrijitor din curtea familiei a murit. Poliţiştii susţin că din cauze naturale. Dar decizia judecătorilor de a-i scoate din arest pe suspecţii de crimă şi de a-i plasa în arest la domiciliu este considerată de către profesioniști ai dreptului o măsură blândă într-un astfel de caz.
Eliberarea fraților Marin a fost sărbătorită la reședința familiei din Sectorul 5 al Capitalei.
Petrecerea a fost umbrită de faptul că dimineață unul dintre angajații familiei a fost găsit mort. Polițiștii au stabilit că nu prezenta urme de violență și că ar fi murit din cauze naturale.
Specialiștii în drept spun că decizia judecătorilor de a elibera suspecții de crimă din arestul preventiv și de a-i plasa în arest la domiciliu nu este uzuală.
Adrian Cuculis, avocat: Nu putem să spunem că este o practică obișnuită. E cea mai gravă infracțiune din Codul penal împotriva vieții, respectiv omorul.
Cei trei frați Marin au fost arestați în februarie, fiind acuzați că au înjunghiat mortal un bărbat de 41 de ani din Târgovişte, la un hotel din zona Padina, județul Dâmbovița.
Crima ar fi fost comisă după o petrecere cu mai multe vedete, printre care Alex Velea, Antonia și Alina Eremia.
Suspecții se apără și susțin că au fost în legitimă apărare.
Citește și: Suspecții crimei de la Padina au fost arestați preventiv. Cei trei tineri ar fi fiii ”Vrăjitoarei” Sidonia

