Familia Regală Română s-a întâlnit cu Altețele Lor Regale, Prinții Moștenitori Frederic și Marry, la Copenhaga
Castelul Frederikberg din Copengaha, unde au fost încoronați regii Danemnarcei, găzduiește Societatea Daneză de Politică Externă. Majestatea Sa Margareta a susținut o conferință despre România, în aceeași sală în care Regele Mihai a vorbit pentru prima oară danezilor despre țara noastră.
În calitate de președinte al Crucii Roșii Române, Custodele Coroanei mai a vizitat Crucea Roșie Daneză și Comitetul Olimpic.

