Emisarul lui Trump: Este timpul ca SUA să „își pună din nou amprenta asupra Groenlandei”

Emisarul special al SUA în Groenlanda a declarat că este timpul ca Washingtonul „să-și restabilească prezența” pe insula arctică, încheindu-și prima vizită pe insulă de la numirea sa în funcție în decembrie 2025, potrivit The Guardian.