Eliberarea unui profesor american aflat în detenție în Rusia, considerată “un gest de bunăvoință din partea rușilor” de către SUA. Trump îl laudă pe Putin

Marc Fogel, un profesor american deținut mai bine de trei ani în Rusia, a fost primit la întoarcerea în SUA de către președintele Donald Trump, marți seară, după ce Casa Albă a obținut eliberarea sa într-un „schimb”.