Elevii ucraineni au început cursurile în staţiile de metrou. În localităţile mici se construiesc şcoli în subteran. “Copiii noştri nu se vor mai teme de bombardamente. Aici vor fi în siguranţă”

Din cauza ameninţării bombelor ruseşti, tot mai multe şcoli din Ucraina se mută sub pământ. În marile oraşe, odată cu începerea noului an şcolar, au fost deschise şcoli în staţiile de metrou. Iar în localităţile mai mici se lucrează pentru amenajarea spatiilor de învăţământ în subteran.