Electric Castle în zodia americană! Queens of the Stone Age au dominat showul

19 July 2025, 13:40

Queens of the Stone Age au urcat pe scenă de la Electric Castle, cu un an întârziere. Trupa americană, fondată în 1996, a fost invitat și la ediția trecută a festivalului, dar a fost nevoită să își anuleze concertul din cauza problemelor de sănătate pe care le-a avut solistul.

Josh Homme, membru al trupei Queens of the Stone Age: Am fost destul de bolnav. Cred că, atunci când treci prin ceva atât de dificil, eşti recunoscător. Mi s-a spus că va dura recuperarea aproape trei ani, dar suntem aici şi sunt foarte recunoscător, mă simt foarte bine şi vă iubesc.

Ca în fiecare an, festivalul combină muzică și activitățile creative și sportive. În parcul castelului, participanții la festival pot admira instalații de artă digitală, pot face diferite sporturi și se pot relaxa în zonele concepute special. Electric Castle continuă până duminică noaptea.

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite

Cele mai citite pe aceeași temă