”Eficiența” lui Musk dă rateuri. Specialişti în activităţi nucleare, concediați și reangajați în 24 de ore
Departamentul pentru Eficienţa Guvernului american, condus de Elon Musk, a dat afară 300 de angajaţi ai Agentiei Naţionale de Securitate Naţională.
Potrivit CNN, cei care sunt responsabili cu disponibilizările de la Departamentul Energiei, nu şi-au dat seama că au concediat pe unii dintre cei mai buni specialişti în activităţi nucleare, inclusiv bombe. Aşa că administratia a început să rezilieze ordinele de concediere.
Un purtător de cuvânt al Agenţiei Naţionale de Securitate Naţională a explicat că majoritatea celor daţi afară făceau parte din administraţie şi că, de fapt, mai puţin de 50 de experţi în bombe nucleare ai agenţiei au fost destituiţi.
De fapt, personalul agenţiei este responsabil cu supravegherea stocurilor de arme nucleare ale Americii, iar Departamentul pentru Eficienţa Guvernului nu a ştiut cu ce se ocupă.

