Consolidarea parteneriatului strategic cu Statele Unite, cu mize importante în regiune şi rolul crucial al prezenței militare americane pe teritoriul României, la Baza Mihail Kogălniceanu. Au fost principalele teme de discuţie la întâlnirea dintre secretarul American de stat, Marco Rubio, şi ministrul Afacerilor Externe de la Bucureşti, Oana Ţoiu.
Copy and paste this URL into your WordPress site to embed
Copy and paste this code into your site to embed