Dosar penal pentru trei femei, după ce au agresat un medic în Spitalul Municipal Mogoşoaia

11 octombrie 2025, 12:41 (actualizat 11 octombrie 2025, 18:15)

Dosar penal pentru trei femei din Medgidia, după ce au agresat un medic în Spitalul Municipal din localitate.

Procurorul de caz a dispus reţinerea celor trei femei, cu vârste între 20 şi 41 de ani, pentru ultraj şi tulburarea ordinii şi liniştii publice, au anunţat poliţiştii.

Potrivit acestora, incidentul violent a avut loc pe 8 octombrie.

Una dintre cele trei femei reținute s-ar fi certat cu iubitul iar acestuia i s-a făcut rău. Împreună cu sora și mama ei l-au adus pe bărbat la Urgență unde a fost evaluat și stabilizat, nefiind necesar un tratament. Supărate că nu i-au prescris medicamente, femeile i-au cerut socoteală doctoriței, au zgâriat-o pe față și au tras-o de par.

Potrivit reprezentanților spitalului, cearta s-a petrecut chiar în cabinetul medicului, iar femeile au fost potolite abia după intervenția pazncilor care au sunat la 112.

Mai mulţi aparţinători ai unui pacient au devenit recalcitranţi, au intrat în cabinetul de consultaţii urgenţe al Spitalului Municipal Medgidia, şi au agresat-o pe doctoriţa de gardă. Cu greu au reuşit colegii şi firma de pază să-i potolească”, precizează un comunicat al spitalului.

În urmă incidentului, doctoriță s-a ales cu zgârieturi pe față și vânătăi. Altercația i-a șocat și pe ceilalți pacienți aflați în spital.

Dacă vor fi găsite vinovate, cele trei agresoare riscă să cel puțin 6 luni de închisoare sau o amendă penală.

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite