Premierul Marcel Ciolacu a anunțat astăzi, în ședința de Guvern, că se elimină primele nejustificate din domeniul silvic. Astfel, șefii Romsilva nu vor mai putea ieși la pensie cu bonusuri de până la 100.000 de euro. În momentul pensionării, angajații din acest sector nu vor mai primi prime echivalente cu minimum cinci salarii din ultima lună de activitate, care în cazul conducerii ajungeau la zece salarii.
Copiază și plasează acest URL în site-ul tău WordPress pentru a-l îngloba
Copiază și plasează acest cod în site-ul tău pentru a-l îngloba