“Nu îmi place cum arată sistemul nostru de educație. Acum, să fim foarte serioşi, nu este un sistem cu care să te mândrești, este un sistem care funcționează prost. Şi atunci, şi eu am supărările mele, dar nu m-am apucat să cer demisii, nu m-am apucat să pedepsesc”, spune ministrul Educaţiei. Daniel David a declarat în exclusivitate la TVR Info “Speram că voi fi ministru reformei și am ajuns, din păcate, ministrul austerităţii, dar asta este atitudinea mea – hai să construim pe supărare” şi dă asigurări că nu vor fi daţi oameni afară şi nu vor fi tăiate salarii.
Copy and paste this URL into your WordPress site to embed
Copy and paste this code into your site to embed