Diana Buzoianu a cerut demisia directorilor Administrațiilor bazinale din Buzău și Prahova în scandalul crizei apei, după problemele de la Barajul Paltinu. Ministrul Mediului susține că ambele autorități știau că există riscul ca populația să rămână fără apă, existând documente scrise în aceste sens, dar nu au transmis avertismentul mai departe nici Ministerului Mediului, nici primarilor sau altor autorități locale. Diana Buzoianu a spus că dacă s-ar fi știu că există acest pericol, autoritățile locale s-ar fi putut pregăti din timp, iar oamenii nu ar mai fi rămas fără apă.
Copy and paste this URL into your WordPress site to embed
Copy and paste this code into your site to embed