Codul galben de caniculă excesivă se extinde luni şi marţi în trei sferturi din ţară, inclusiv în Capitală

Administraţia Naţională de Meteorologie (ANM) a emis, luni, noi atenţionări Cod galben de caniculă şi disconfort termic accentuat, valabile în trei sferturi din ţară, inclusiv în Municipiul Bucureşti.