Clienții unei brutării au filmat un șobolan care alerga prin vitrina cu pâine. ANPC a închis locul și a amendat societatea
Scene şocante la o brutărie din Capitală. Atenție, urmează detalii cu impact emoțional! Un șobolan a fost surprins în timp ce alerga speriat prin vitrina cu franzele, în timp ce angajații încercau din răsputeri să-l alunge cu un băț.
„Poftă bună!”, este mesajul transmis de persoana care a distribuit videoclipul, menționând că brutăria se află pe Bulevardul Basarabia din Sectorul 2.
După apariţia videoclipului, ANPC a declanșat un control. Iar comisarii au găsit o serie de nereguli la brutărie, printre care şi transportul produselor în autoutilitare neigienizate.
ANPC a dispus închiderea temporară a brutăriei și amendarea societății cu 12.000 de lei.

