Circulaţia trenurilor pe direcţia Buftea – Periş, firul 1, a fost reluată

7 January 2026, 22:12

Circulaţia trenurilor pe direcţia Buftea – Periş, firul 1, a fost reluată în condiţii normale începând cu ora 21:10, informează Compania Naţională de Căi Ferate “CFR” SA, printr-un comunicat.

“Personalul de specialitate al CFR intervine în continuare pe firul 2 pentru restabilirea funcţionării instalaţiilor de semnalizare şi verificarea siguranţei circulaţiei, astfel încât traficul feroviar să se desfăşoare în condiţii normale pe întreaga secţie”, se menţionează în comunicat.

Circulaţia feroviară pe secţia Periş – Buftea s-a desfăşurat miercuri seara la cale liberă pe raza Sucursalei Regionale de Căi Ferate Bucureşti, pe secţia de circulaţie Periş – Buftea, după ce, la kilometrul feroviar 22+110, s-a produs un incident tehnic în zona lucrărilor desfăşurate de o societate terţă.

“În cursul executării lucrărilor, o societate comercială a secţionat accidental cablurile de semnalizare. Ca urmare a acestui incident, circulaţia feroviară pe secţia Periş – Buftea se desfăşoară la cale liberă. Trenurile de călători pot înregistra întârzieri faţă de graficul normal de circulaţie”, anunţaseră reprezentanţii companiei.

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite