Încă o persoană decedată în urma inundațiilor din județul Galați. Bilanțul a ajuns la șapte victime. Situația rămâne dramatică

Încă o persoană decedată a fost identificată în urma inundațiilor din județul Galați, bilanțul victimelor ajungând la șapte victime. O treime din casele din Cudalbi sunt afectate de inundații, iar curțile sunt în continuare pline de apă. Drumul dintre Pechea și Cudalbi a fost distrus de ape. Zeci de școli și grădinițe din zonă sunt închise și cursurile sunt suspendate.