Ciolacu a reiterat că îşi va da demisia din funcţie dacă PNL iese de la guvernare. ”Un guvern funcționează cu miniștri, nu cu președinții de partid”

Întrebat dacă a mai vorbit cu Nicolae Ciucă, Marcel Ciolacu a declarat, miercuri, înainte de ședința de Guvern că nu l-a mai sunat pentru că nu a mai avut nicio urgență și nici acesta nu l-a sunat.