Cei doi astronauți blocați pe ISS ajung înapoi acasă
În câteva ore, cei doi astronauți NASA blocați de mai bine de 9 luni pe Stația Spațială internațională vor ajunge pe Pământ.
Se încheie astfel o misiune maraton dramatică, începută anul trecut în iunie și care ar fi trebuit să dureze doar opt zile.
Însă capsula Boeing s-a defectat și Butch Wilmore și Suni Williams au rămas blocați în spațiu.
Acum se află în drum spre Terra, într-o călătorie de 17 ore, la bordul unui vehicul al companiei lui Elon Musk.
Revenirea lor e prevăzută pentru orele 22.45.

