Cățeii fără stăpân din adăposturile ieșene fac față cu greu nopților geroase. Oameni inimoși le vin în ajutor

Este o perioadă critică și pentru câinii fără stăpân. Gerul de peste noapte e greu de suportat. În padocurile din Iaşi, angajaţii fac ce pot: le schimbă apa, le pun paie în cuşti şi uneori îi şi îmbracă. Chiar şi aşa, sunt multe neajunsuri.