Sport
Mașinile cu o norme de poluare Euro 2, 3 sau 4 ar putea fi taxate în funcție de emisii, a declarat, marți, ministrul Mediului, Grațiela Gavrilescu.
Românii o susțin pe Simona Halep la Turneul Campioanelor. Numărul 1 mondial joacă miercuri împotriva danezei Caroline Wozniacki
Românii nu au lipsit de la Singapore pentru a o susține pe Simona Halep la prima victorie de la Turneul Campioanelor. Numărul 1 mondial a învins-o pe Caroline Garcia și se va duela miercuri cu Caroline Wozniacki.
Ceremonia de aprindere a Flăcării Olimpice a Jocurilor Olimpice de Iarnă din Coreea de Sud, în direct la TVR HD
Cu 106 zile înaintea începerii Jocurilor Olimpice de Iarnă, în Grecia se aprinde flacăra și începe ştafeta torţei olimpice. Ceremonia este în direct la TVR HD de la ora 12.00.
Retro Parada Toamnei a încheiat cu stil sezonul automobilelor de epocă
Evenimentul organizat de Retromobil Clubul Român a reuşit să adune un număr record de maşini de epocă într-un eveniment unic în lume. Simultan în toate oraşele mari de la noi din ţară au avut loc întâlniri sub egida Retro Paradei Toamnei, show ce a încheiat practic un sezon 2017 plin pentru mişcarea retro din România.
Simona Halep a câștigat primul meci la Turneul Campioanelor. Românca a învins-o pe Caroline Garcia cu 6-4, 6-2
Simona Halep, 26 de ani, numărul 1 mondial și principala favorită, a câștigat primul meci din grupă la Turneul Campioanelor de la Singapore, împotriva franțuzoaicei Caroline Garcia, 24 de ani și locul 8 WTA, cu 6-4, 6-2, după o oră și 27 de minute de joc.
Simona Halep s-a antrenat cu sportive din cealaltă grupă înaintea meciului cu Garcia. Invitat surpriză pe terenul de tenis
Pasiunea din teren a Simonei l-a făcut pe tatăl ei să îi ia locul la un antrenament. Simona debuteaza azi la Turneul Campioanelor împotriva franțuzoaicei Caroline Garcia.
Simona Halep va fi în grupă cu Svitolina, Wozniacki și Garcia, la Turneul Campioanelor. Luni are primul meci
Simona Halep, numărul 1 mondial, a fost repartizată în Grupa Roșie a Turneului Campioanelor de la Singapore cu Elina Svitolina, Caroline Wozniacki și Caroline Garcia. Luni, va avea primul meci contra franțuzoaicei Caroline Garcia, de la ora 14.30, ora României.
Un cunoscut jurnalist sportiv, după ce a jucat tenis la Singapore cu Simona Halep: "Am întâlnit măreția"
Unul dintre cei mai cunoscuti jurnaliști sportivi indieni, Rohit Brijnath, a scris un articol despre Simona Halep, după ce a jucat tenis la Singapore cu sportiva aflată pe locul 1 mondial.
Irina Begu s-a calificat în semifinalele turneului WTA de la Moscova, unde o va întâlni pe Daria Kasatkina
Irina Begu s-a calificat în semifinalele turneului WTA de la Moscova, dotat cu premii totale de 790.208 dolari, după ce a învins-o pe belarusa Vera Lapko în trei seturi: 6-3, 4-6, 7-5.
Irina Begu, calificată în sferturi la Moscova, după ce a învins-o pe favorita 4, Anastasija Sevastova
Irina Begu s-a calificat în sferturile de finală ale turneului de la Moscova, dotată cu premii totale de 790.208 dolari, după cea mai importantă victorie obținută după titlul câștigat în iulie, la București. Cu 7 locuri urcate în clasamentul mondial, Begu revine în Top 50 WTA.
Cupa Davis. Fără Tecău, Mergea și Copil, România va juca barajul cu echipa Israelului pentru a rămâne în prima grupă valorică
Pentru prima dată în istorie fără cei mai buni trei tenismeni, România riscă să cadă, după aproape un sfert de secol, în cea mai slabă grupă a „Cupei Davis". Lipsită de Copil, Tecău și Mergea, România se bate în Israel ca să rămână în prima grupa valorica euro-africană.
Alibec, lăsat acasă. FCSB s-a deplasat în Israel pentru meciul cu Hapoel
N-a fost loc de împăcare între Dică şi Alibec. FCSB nu l-a inclus pe atacant în lotul pentru meciul cu Hapoel Beer Sheva . "La retur va fi prezent", asigură Duckadam.
Monica Niculescu, campioana en titre la Luxemburg, a părăsit turneul în primul tur și riscă să iasă din Top 100 WTA
Anul trecut câștiga turneul, acum a fost eliminată încă din primul tur. Monica Niculescu a părăsit turneul de la Luxemburg după ce a fost învinsă de franțuzoaica Parmentier în două seturi. Pentru prima oară în ultimii 8 ani, Niculescu riscă să iasă din Top 100 WTA.
Gimnastica românească este în impas, iar fostele campioane antrenează în țări care câștigă medalii la marile competiții
Două dintre marile campioane care trăiesc peste ocean spun că gimnastica românească trebuie să îşi revizuiască sistemul şi cred că se poate reveni în elită. Daniela Silivaș antrenează în SUA, iar Cristina Bontaș are 700 de copii legitimați la clubul pe care îl conduce cu soțul său în Canada.

