Captură impresionantă de droguri la Oradea. Nouă persoane au fost arestate preventiv
Captură impresionantă de droguri la Oradea. Polițiștii și procurorii DIICOT au descoperit zeci de kilograme de substanțe interzise, inclusiv droguri de mare risc.
9 persoane au fost arestate preventiv, acuzate că, din noiembrie anul trecut, vindeau droguri inclusiv minorilor, în apropierea şcolilor sau la petreceri.
Unul dintre suspecți a fost prins în flagrant.
La percheziții au fost găsite cantități importante de haşiș, canabis şi mii de pastile ecstasy, dar şi cocaină, ketamină sau LSD.

