Bullyingul în școli, un fenomen care prinde amploare. 1 din 2 elevi este victima actelor de amenințare, de umilire sau de violență fizică

Bullyingul în școli nu este o problemă izolată, ci o epidemie care afectează aproape fiecare elev. Mai precis, un elev din doi este victima actelor de amenințare, de umilire sau de violență fizică. Sunt date îngrijorătoare prezentate de organizația Salvați Copiii în ultimul lor raport la acest capitol.