Bolojan – mesaj de mulţumire pentru susţinătorii săi: Înţeleg acest sprijin ca unul pentru modernizarea României
Premierul Ilie Bolojan a transmis duminică mulţumiri celor care au participat la manifestaţiile organizate în Bucureşti şi în alte oraşe din ţară pentru susţinerea sa.
”Vă mulţumesc celor care şi azi, în pieţe şi în online, m-aţi sprijinit. Aşa cum am spus, înţeleg acest sprijin ca unul pentru modernizarea României, o ţară fără privilegii, cu un stat eficient, care îşi respectă cetăţenii. Respect pentru România!”, a scris el pe Facebook.
Câteva sute de persoane s-au adunat duminică, în Piaţa Victoriei din Capitală, pentru a-şi manifesta susţinerea pentru premierul Ilie Bolojan.
Manifestaţia pro-Bolojan are loc în contextul moţiunii de cenzură depuse de PSD şi AUR împotriva Guvernului, ce urmează să se voteze marţi, în Parlament.
Şi la Oradea oamenii au ieşit în stradă în semn de susţinere pentru premierul Ilie Bolojan.

