Bolojan: Cei din Sănătate nu au motiv să facă grevă; nu le sunt afectate drepturile salariale. Joi sau vineri, întâlnire cu sindicatele

Premierul Ilie Bolojan a declarat că joi sau vineri va avea întâlniri cu reprezentanții sindicatelor și a precizat că angajații din sănătate nu au niciun motiv să facă grevă, deoarece reducerile din ultima vreme nu le vor afecta veniturile salariale.