Bogdan Ivan: Astăzi am avut cel mai mare consum energetic din ultimii patru ani. Avem și gaze, avem și energie pentru a face față în această iarnă geroasă

Ministrul Energiei, Bogdan Ivan, a convocat luni după-amiază Comandamentul Energetic Național, la sediul Dispecerului Energetic Național, în contextul temperaturilor scăzute.