Proteste pentru reducerea fiscalităţii pe muncă. ”Din cinci zile pe săptămână, două muncim pentru statul român. Nu ni se pare corect!”

Protest de amploare astăzi în centrul Capitalei. Mii de sindicalişti de la Blocul Naţional Sindical s-au adunat în faţa Guvernului şi au cerut reducerea fiscalităţii pentru muncă. Ulterior, au intrat la o primă rundă de discuţii cu reprezentanţii Ministerului Finanţelor